İSTANBUL - ÇEKMEKÖY ilçesinde ve semtlerinde güneşlenme süresi oldukça yüksektir. Bu sebepten dolayı yılda ortalama 2.446 saat/yıl güneş alan İSTANBUL - ÇEKMEKÖY ilçesinde ve semtlerinde Eraslan olarak zengin ürün çeşitliliği, uygun fiyat, geniş servis ağımızla sizlere en kaliteli ve ekonomik çözümler üretmekteyiz.


Teknik servis ağımız İSTANBUL - ÇEKMEKÖY ve bölgesinde kesintisiz hizmet sunmaktadır. ERASLAN güneş enerji sistemleri olarak size uygun olan ( Su Isıtma Sistemleri, Toplu Isıtma Sistemleri, Havuz Isıtma Sistemleri ) ürünlerimizle bir dünya lideri olarak yanınızdayız.

Güneş enerjili su ısıtmanın faydaları

 • Yıl boyunca sıcak su.
  Sistem tüm yıl boyunca çalışır, ancak kış aylarında suyu bir kazan veya daldırma ısıtıcısı ile daha fazla ısıtmanız gerekir.
 • Azaltılmış enerji faturaları.
  Güneş ışığı ücretsizdir, bu nedenle ilk kurulum için bir kez ödeme yaptıktan sonra sıcak su maliyetleriniz düşecektir.
 • Düşük karbon salınımı.
  Güneş enerjili sıcak su doğa dostu, yenilenebilir bir ısıtma sistemidir ve karbondioksit emisyonlarınızı azaltır.

Güneş enerjili su ısıtma sistemleri nasıl çalışır?


Güneş enerjili su ısıtma sistemleri, çatınıza takılan kolektör adı verilen güneş panelleri kullanır. Bunlar güneşten ısı toplarlar ve sıcak su depolarında depolanan suyu ısıtmak için kullanırlar. Bir kazan veya daldırma ısıtıcısı, istediğiniz sıcaklığa ulaşmak için suyu daha fazla ısıtmak için bir yedek olarak kullanılabilir. 


İki tür güneş enerjili su ısıtma paneli vardır:


 1. Vakum tüplü - kiremitlere monte edilmiş bir cam tüp bankası.
 2. Çatı kiremitlerine sabitlenebilen veya çatıya entegre edilebilen düz plaka kolektörleri.

GÜNEŞ ENERJİSİ EVİNİZ İÇİN UYGUN MU?


 • Güneş panelleri koymak için güneşli bir yer var mı? Güneye doğru batıdan doğuya bakan ve günün ana bölümü için doğrudan güneş ışığı alan yaklaşık beş metrekarelik bir çatı alanına ihtiyacınız olacak. Ancak panellerin bir çatıya monte edilmesi gerekmez. Düz bir çatı üzerinde bir çerçeveye sabitlenebilir veya duvardan sarkabilirler.

 • Daha büyük veya fazladan bir sıcak su silindiri için yeriniz var mı? Tahsis edilmiş bir güneş silindiri önceden kurulmamışsa, genellikle mevcut silindiri değiştirmeniz veya güneş ısıtma bobinine sahip özel bir depo eklemeniz gerekir.

 • Mevcut kazanınız güneş enerjili su ısıtma ile uyumlu mu? Çoğu geleneksel kazan ve sıcak su tüpü sistemleri güneş enerjili su ısıtma ile uyumludur. Eğer kazanınız bir boyler  ise  ve şuanda sıcak su deponuz yoksa, güneş enerjili sıcak su sistemi uyumlu olmayabilir.